SM Sprint Tampere 3.6.2012

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H21 : 3,4 km

 (Lähti: 39, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.    36   Boström  Mårten                 Lynx                                     12:58
  1.    40   Mäkelä  Tuomo                   Angelniemen Ankkuri                      12:58
  3.    37   Tervo  Tuomas                   Rajamäen Rykmentti                       13:03          +5
  4.    32   Niemi  Vili                     Rajamäen Rykmentti                       13:05          +7
  5.    20   Nurmonen  Antti                 Kalevan Rasti                            13:10         +12
  6.    35   Suna  Jussi                     Turun Metsänkävijät                      13:11         +13
  7.    34   Howald  Severin                 Tampereen Pyrintö                        13:12         +14
  8.    13   Muukkonen  Petteri              Vehkalahden Veikot                       13:18         +20
  8.    38   Portin  Fredric                 Paimion Rasti                            13:18         +20
 10.    27   Lakanen  Jonne                  Vaajakosken Terä                         13:20         +22
 11.    31   Vainio  Antti                   MS Parma                                 13:23         +25
 12.    16   Sund  Otto                      IF Femman                                13:26         +28
 13.    10   Kymäläinen  Severi              Tampereen Pyrintö                        13:28         +30
 14.    18   Väisänen  Henrik                Hiisirasti                               13:30         +32
 14.    24   Sorvisto  Juha                  Vaajakosken Terä                         13:30         +32
 16.    28   Huovila  Jarkko                 Kalevan Rasti                            13:31         +33
 17.    12   Pihl  Peeter                    MS Parma                                 13:33         +35
 17.    14   Anttonen  Antti                 Vaajakosken Terä                         13:33         +35
 19.    21   Pajunen  Jere                   Kalevan Rasti                            13:38         +40
 20.    23   Lindeqvist Markus               Paimion Rasti                            13:40         +42
 21.    39   Fincke  Simo-Pekka              Kalevan Rasti                            13:41         +43
 22.    33   Hall  Andreas                   IF Femman                                13:44         +46
 23.    26   Pohjala  Johannes               Hiisirasti                               13:47         +49
 24.    17   Heinaro  Einari                 Helsingin Suunnistajat                   13:50         +52
 25.     9   Asikainen  Aaro                 Kalevan Rasti                            13:51         +53
 26.    22   Gorokhov  Sergey                Rasti-Kurikka                            13:54         +56
 27.    11   Suonpää  Lasse                  MS Parma                                 14:01       +1:03
 28.     8   Metsälä  Juuso                  Kalevan Rasti                            14:04       +1:06
 29.     2   Sundelin  Peter                 IF Femman                                14:15       +1:17
 30.    19   Sirén  Mikko                    Angelniemen Ankkuri                      14:19       +1:21
 31.    29   Brickhill-Jones  David          Rasti-Kurikka                            14:22       +1:24
 32.     6   Laine  Jarkko                   Tampereen Pyrintö                        14:24       +1:26
 33.     3   Fröberg  Robin                  Pargas IF                                14:26       +1:28
 34.     4   Kautto  Lasse                   Vaajakosken Terä                         14:29       +1:31
 34.    15   Taivainen  Juho-Matti           Pellon Ponsi                             14:29       +1:31
 36.     5   Pukema  Hannu-Pekka             Rajamäen Rykmentti                       14:42       +1:44
 37.     7   Oikarinen  Lauri                Pellon Ponsi                             14:51       +1:53
        25   Patana  Mikko                   Ikaalisten Nouseva-Voima                  Hyl.
        30   Taanila  Vesa                   Ikaalisten Nouseva-Voima                  Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H20 : 3,3 km

 (Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 7)

  1.   240   Simosas  Otto                   OK Orient                                12:32
  2.   231   Laukkarinen  Jesse              Rajamäen Rykmentti                       12:39          +7
  3.   236   Hämäläinen  Sami                MS Parma                                 12:48         +16
  4.   226   Anttolainen  Aleksi             Lahden Suunnistajat-37                   12:59         +27
  5.   237   Suominen  Miika                 Rajamäen Rykmentti                       13:02         +30
  6.   230   Nieminen  Janne                 Paimion Rasti                            13:07         +35
  6.   238   Siikaluoma  Martti              Vehkalahden Veikot                       13:07         +35
  8.   232   Huhtinen  Mikko                 Turun Suunnistajat                       13:23         +51
  9.   233   Sainio  Santeri                 Kangasala SK                             13:24         +52
 10.   239   Henriksson  Tobias              Pargas IF                                13:40       +1:08
 11.   235   Jurvakainen  Tuukka             Vaajakosken Terä                         13:45       +1:13
 12.   215   Sågfors  Joel                   OK Botnia                                13:52       +1:20
 13.   218   Linnainmaa  Tero                Ikaalisten Nouseva-Voima                 14:01       +1:29
 14.   219   Honkimaa  Antti                 Espoon Suunta                            14:05       +1:33
 14.   220   Saari  Matti                    Turun Suunnistajat                       14:05       +1:33
 16.   225   Sipponen  Jere                  Paimion Rasti                            14:07       +1:35
 17.   223   Aaltio  Aapo                    Rajamäen Rykmentti                       14:09       +1:37
 18.   228   Elo  Markku                     Laitilan Jyske                           14:15       +1:43
 19.   222   Martikainen  Juha               Keuruun Kisailijat                       14:20       +1:48
 20.   210   Lehtinen  Niko                  Asikkalan Raikas                         14:21       +1:49
 21.   221   Tuovinen  Aleksi                Kuopion Suunnistajat                     14:22       +1:50
 22.   214   Mikander  Max                   OK Orient                                14:24       +1:52
 23.   207   Huhtanen  Pyry                  Koovee                                   14:40       +2:08
 24.   217   Huusari  Pauli                  Lahden Suunnistajat-37                   14:42       +2:10
 25.   202   Hasu  Topi                      OK Orient                                14:59       +2:27
 26.   213   Niskanen  Teemu                 Lahden Suunnistajat-37                   15:08       +2:36
 27.   234   Uusivirta  Risto                RasTiimi                                 15:10       +2:38
 28.   224   Rantala  Antti                  Kangasala SK                             15:15       +2:43
 29.   206   Pajunen  Teemu                  Navi                                     15:51       +3:19
 30.   204   Aaltonen  Lassi                 Helsingin Suunnistajat                   16:20       +3:48
 31.   201   Kallatsa  Mikko                 Lapin Veikot                             17:12       +4:40
       212   Haajanen  Erik                  OK Raseborg                               Hyl.
       209   Kohvakka  Heikki                Kangasniemen Kalske                       Hyl.
       203   Lammi  Pekka                    Helsingin Suunnistajat                    Hyl.
       229   Saari  Toni                     Vaajakosken Terä                          Hyl.
       216   von Schoultz  Marcus            OK Orient                                 Hyl.
       211   Siren  Riku                     Kyrös-Rasti                               Hyl.
       208   Valjakka  Vili                  Navi                                      Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H18 : 3,1 km

 (Lähti: 30, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   332   Kirmula  Miika                  Angelniemen Ankkuri                      12:14
  2.   333   Viholainen  Eeli                Suunta Jyväskylä                         12:15          +1
  3.   322   Huhtinen  Olli                  Turun Suunnistajat                       12:21          +7
  4.   335   Parkkinen  Ville                SK Pohjantähti                           12:51         +37
  5.   329   Senttula  Tuukka                Suunta Jyväskylä                         13:00         +46
  6.   321   Nissinen  Niko                  SK Pohjantähti                           13:19       +1:05
  7.   331   Uusitalo  Jyri                  Pellon Ponsi                             13:21       +1:07
  8.   324   Seppänen  Kari-Pekka            Rastikarhut                              13:23       +1:09
  9.   327   Savolainen  Eetu                Siilin Rasti                             13:33       +1:19
  9.   330   Rantala  Paavo                  Kokkolan Suunnistajat                    13:33       +1:19
 11.   323   Portin  Niclas                  IF Brahe                                 13:34       +1:20
 12.   312   Leirimaa  Tatu                  Rastivarsat                              13:52       +1:38
 13.   313   Sulkula  Ilari                  Suunta Jyväskylä                         14:09       +1:55
 14.   326   Ternola  Teemu                  Kangasala SK                             14:26       +2:12
 15.   316   Viberg  Pauli                   Turun Suunnistajat                       14:28       +2:14
 16.   320   Kulmala  Teemu                  Saarijärven Pullistus                    14:29       +2:15
 17.   317   Tuomala  Misa                   Suunta Jyväskylä                         14:31       +2:17
 18.   308   Visuri  Kerkko                  OK77                                     14:32       +2:18
 19.   319   Hasu  Simo                      OK Orient                                14:33       +2:19
 20.   325   Hakulinen  Niko                 Vehkalahden Veikot                       14:34       +2:20
 21.   328   Vanhanen  Konsta                SK Pohjantähti                           14:45       +2:31
 22.   318   Viitasaari  Toni-Antti          Kokkolan Suunnistajat                    14:54       +2:40
 23.   314   Tupitsa Juuso                   Helsingin Suunnistajat                   15:13       +2:59
 24.   307   Saari  Juho                     Pohjankyrön Rasti                        15:34       +3:20
 25.   309   Lintula  Väinö                  Tampereen Pyrintö                        15:47       +3:33
 26.   311   Haapakoski  Heikki              Rastikarhut                              15:55       +3:41
 27.   310   Taubert  Tuomas                 Koovee                                   16:10       +3:56
 28.   306   Hirvonen  Lassi                 Rastivarsat                              18:05       +5:51
       334   Räsänen  Markus                 Kuopion Suunnistajat                      Hyl.
       315   Åman  Jonathan                  OK Botnia                                 Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H17 : 3,1 km

 (Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   434   Niemi  Aleksi                   Tampereen Pyrintö                        12:20
  2.   436   Talvinen  Arto                  MS Parma                                 12:23          +3
  3.   440   Similä  Henri                   SK Vuoksi                                12:34         +14
  4.   439   Syrjäläinen  Arttu              Helsingin Suunnistajat                   13:05         +45
  5.   432   Huotari  Lauri                  Lahden Suunnistajat-37                   13:17         +57
  6.   435   Saleva  Eero                    Tuusulan Voima-Veikot                    13:18         +58
  7.   429   Kangas  Veli                    Helsingin Suunnistajat                   13:21       +1:01
  8.   421   Leino  Akseli                   Rajamäen Rykmentti                       13:26       +1:06
  8.   422   Loukkalahti  Vilho              Delta                                    13:26       +1:06
 10.   437   Lampinen  Ville                 Helsingin Suunnistajat                   13:27       +1:07
 11.   427   Saari  Aki                      Rastikarhut                              14:00       +1:40
 12.   438   Sundman  Edvard                 Delta                                    14:01       +1:41
 13.   413   Lipsanen  Jeremias              Navi                                     14:04       +1:44
 13.   433   Linna  Matti                    Oulaisten Huima                          14:04       +1:44
 15.   431   Paloposki  Pyry-Santeri         Hämeenlinnan Suunnistajat                14:06       +1:46
 16.   411   Huostila  Anssi                 Lammin Säkiä                             14:11       +1:51
 17.   423   Roininen  Lauri                 Helsingin Suunnistajat                   14:17       +1:57
 18.   430   Ihalainen  Jesse                Navi                                     14:18       +1:58
 19.   428   Takanen  Lari                   Vehkalahden Veikot                       14:27       +2:07
 20.   424   Lahti  Lasse-Pekka              Kangasala SK                             14:41       +2:21
 21.   417   Koskinen  Miika                 Rajamäen Rykmentti                       14:57       +2:37
 22.   416   Pöyhönen  Petja                 Rastikarhut                              15:02       +2:42
 23.   425   Salomaa  Antti-Ville            Navi                                     15:09       +2:49
 24.   412   Hakala  Joakim                  IF Femman                                15:12       +2:52
 25.   404   Sundelin  Ville                 Ulvilan Ura                              15:39       +3:19
 26.   418   Herttuainen  Niko               Raja-Karjalan Suunnistajat               15:42       +3:22
 27.   401   Holmberg  Eetu                  Ulvilan Ura                              15:45       +3:25
 28.   419   Mäenpää  Aleksi                 Tuusulan Voima-Veikot                    15:46       +3:26
 29.   408   Koskinen  Samuli                Turun Suunnistajat                       15:55       +3:35
 30.   406   Häkkinen  Aapo                  Saarijärven Pullistus                    15:56       +3:36
 31.   405   Solonen  Joni                   Lahden Suunnistajat-37                   15:58       +3:38
 32.   420   Sulkula  Anton                  Suunta Jyväskylä                         16:02       +3:42
 33.   414   Heikkilä  Ville                 Kangasala SK                             16:04       +3:44
 34.   402   Pietari  Marko                  Hyvinkään Rasti                          16:05       +3:45
 35.   415   Tuomaala  Eero                  Tuusulan Voima-Veikot                    16:14       +3:54
 36.   407   Sainio  Antti                   Tuusulan Voima-Veikot                    16:26       +4:06
 37.   409   Juva  Joni                      Angelniemen Ankkuri                      16:32       +4:12
 38.   403   Grahn  Viljam                   Närpes OK                                16:38       +4:18
 38.   410   Kaksonen  Tero                  Ylistaron Kilpa-Veljet                   16:38       +4:18
 40.   426   Karppinen  Aleksi               Laitasaaren Veto                         17:00       +4:40

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H16 : 2,8 km

 (Lähti: 39, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   540   Raitanen  Topi                  Tuusulan Voima-Veikot                    11:35
  2.   539   Ahola  Topias                   Navi                                     11:45         +10
  3.   538   Ahola  Joonas                   Navi                                     11:59         +24
  4.   534   Suominen  Eemeli                Delta                                    12:34         +59
  5.   524   Kuukka  Anton                   Tampereen Pyrintö                        12:54       +1:19
  6.   537   Rantala  Valtteri               Rastivarsat                              12:57       +1:22
  7.   533   Koirikivi  Anssi                RasTiimi                                 13:06       +1:31
  8.   536   Pietikäinen  Sauli              Kouvolan Suunnistajat                    13:09       +1:34
  9.   521   Tuomala  Miro                   Suunta Jyväskylä                         13:15       +1:40
 10.   525   Sarparanta  Niklas              Lynx                                     13:21       +1:46
 11.   512   Koivumäki  Jarkko               Rastikarhut                              13:25       +1:50
 12.   531   Sopo  Aleksi                    Kuopion Suunnistajat                     13:27       +1:52
 13.   530   Schroderus  Santeri             SK Pohjantähti                           13:33       +1:58
 14.   535   Schroderus  Samuli              SK Pohjantähti                           13:34       +1:59
 15.   532   Jern  Jonas                     IF Femman                                13:35       +2:00
 16.   528   Saikko  Antti                   Lappeen Riento                           13:54       +2:19
 17.   526   Hulkkonen  Mikko                Pihkaniskat                              13:56       +2:21
 18.   522   Salopelto Atso                  SK Vuoksi                                14:06       +2:31
 19.   516   Kommio  Jere                    Hämeenlinnan Suunnistajat                14:07       +2:32
 20.   519   Ruohola  Aaro                   MS Parma                                 14:27       +2:52
 21.   515   Linnaila  Casper                OK Orient                                14:28       +2:53
 22.   508   Minkkinen  Tomi                 Rajamäen Rykmentti                       14:31       +2:56
 23.   517   Kalliokoski  Jooseppi           RasTiimi                                 14:34       +2:59
 24.   514   Aikio  Severi                   Kuusamon Erä-Veikot                      14:35       +3:00
 25.   523   Bergman  Markku                 Ounasvaaran Hiihtoseura                  14:40       +3:05
 26.   520   Kulagin  Artur                  Helsingin Suunnistajat                   14:44       +3:09
 27.   529   Irtola  Miika                   Kouvolan Suunnistajat                    15:04       +3:29
 28.   509   Hanhijärvi  Petrus              Espoon Akilles                           15:09       +3:34
 29.   507   Niskanen  Tuomo                 Mäntsälän Urheilijat                     15:11       +3:36
 30.   518   Salo  Niklas                    OK Orient                                15:21       +3:46
 31.   527   Lindroth  Joona                 Asikkalan Raikas                         15:28       +3:53
 32.   503   Sainio  Tuomas                  Kangasala SK                             15:37       +4:02
 33.   511   Hyvönen  Arvi                   Ounasvaaran Hiihtoseura                  16:03       +4:28
 34.   513   Jokikokko  Arttu                Pudasjärven Urheilijat                   16:06       +4:31
 35.   502   Niinimäki  Rasmus               Kyrös-Rasti                              16:30       +4:55
 36.   504   Snickars  Caj                   Solf IK                                  17:04       +5:29
 37.   501   Viberg  Pyry                    Turun Suunnistajat                       21:29       +9:54
 38.   510   Visuri  Kare                    OK77                                     22:02      +10:27
       506   Jurvakainen  Atte               Suunta Jyväskylä                          Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H15 : 2,8 km

 (Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 6)

  1.   638   Salmenkylä  Anton               Helsingin Suunnistajat                   12:25
  2.   625   Rahkola  Mikko                  Ounasvaaran Hiihtoseura                  12:49         +24
  3.   636   Syrjäläinen  Topi               Helsingin Suunnistajat                   12:54         +29
  4.   632   Heinonen  Eero                  MS Parma                                 13:03         +38
  5.   619   Tynys  Joona                    Kouvolan Suunnistajat                    13:07         +42
  6.   640   Heikkilä  Ollipekka             Lynx                                     13:12         +47
  7.   639   Hietaoja  Atte                  Helsingin Suunnistajat                   13:22         +57
  8.   615   Mustonen  Vili                  Tampereen Pyrintö                        13:29       +1:04
  9.   637   Lönnström  Emil                 OK Orient                                13:36       +1:11
 10.   634   Ilmonen  Aleksi                 Itä-Päijänteen Rasti                     13:44       +1:19
 11.   631   Hällström  af Fabian            OK77                                     13:48       +1:23
 12.   623   Ylinen  Juho                    Mäntän Seudun Eräpirkat                  14:15       +1:50
 13.   617   Ternola  Panu                   Kangasala SK                             14:26       +2:01
 14.   630   Härkönen  Aleksi                Pudasjärven Urheilijat                   14:27       +2:02
 15.   608   Jalli  Eero                     Lounais-Hämeen Rasti                     14:31       +2:06
 15.   626   Pernu  Lari                     Espoon Suunta                            14:31       +2:06
 17.   612   Härkönen  Taneli                Pudasjärven Urheilijat                   14:37       +2:12
 17.   618   Sihvonen  Anton                 Navi                                     14:37       +2:12
 19.   624   Ylipulli  Eero                  Vaasan Suunnistajat                      14:39       +2:14
 20.   614   Mustonen  Pyry                  Tampereen Pyrintö                        14:58       +2:33
 21.   602   Niemi  Kasperi                  Helsingin Suunnistajat                   14:59       +2:34
 22.   628   Sorsa  Aleksi                   Pihkaniskat                              15:02       +2:37
 23.   622   Saukkonen  Samuli               Pihkaniskat                              15:06       +2:41
 24.   609   Oikarinen  Tuomas               Ounasvaaran Hiihtoseura                  15:21       +2:56
 25.   616   Liikkanen  Olli                 Rastivarsat                              15:25       +3:00
 26.   607   Kivinen  Vinsci                 Hyvinkään Rasti                          15:30       +3:05
 27.   605   Järvinen  Ossi                  Tampereen Pyrintö                        15:34       +3:09
 28.   611   Lindahl  Jesper                 Akilles OK                               15:38       +3:13
 28.   621   Pietikäinen  Aleksi             Pihkaniskat                              15:38       +3:13
 30.   604   Larmala  Niko                   Espoon Suunta                            15:51       +3:26
 31.   613   Heinonen  Kimmo                 Turun Suunnistajat                       16:09       +3:44
 32.   629   Tulonen  Benjamin               Delta                                    16:24       +3:59
 33.   603   Leonsaari  Antti                Kangasala SK                             16:26       +4:01
 34.   620   Puputti  Tuomas                 Delta                                    18:10       +5:45
       635   Huostila  Tommi                 Lammin Säkiä                              Hyl.
       633   Korpi  Juho                     Länsi-Rajan Rasti                         Hyl.
       606   Penttilä  Eero                  Hämeenlinnan Suunnistajat                 Hyl.
       610   Pernu  Jere                     SK Pohjantähti                            Hyl.
       601   Ray  Jonathan                   OK77                                      Hyl.
       627   Tervala  Miska                  Rastivarsat                               Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H14 : 2,8 km

 (Lähti: 39, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   739   Eerola  Teemu                   Tampereen Pyrintö                        13:14
  2.   738   Julkunen Aaro                   Lounais-Hämeen Rasti                     13:50         +36
  3.   736   Rintala  Niku                   Teuvan Rivakka                           14:06         +52
  4.   721   Ahola  Erik                     Kangasala SK                             14:10         +56
  5.   735   Härkönen  Tommi                 Kajaanin Suunnistajat                    14:16       +1:02
  6.   711   Lampinen  Aaro                  Mäntsälän Urheilijat                     14:22       +1:08
  7.   713   Lapila  Eero                    MS Parma                                 14:29       +1:15
  8.   725   Heikkinen  Valtteri             Vehkalahden Veikot                       14:42       +1:28
  9.   726   Mustajoki  Taavi                Tampereen Pyrintö                        14:43       +1:29
 10.   728   Puranen  Konsta                 Koovee                                   14:44       +1:30
 11.   712   Heikkilä  Tuomas                Mäntsälän Urheilijat                     14:46       +1:32
 12.   737   Ruohola  Akseli                 MS Parma                                 14:57       +1:43
 13.   720   Visuri  Ilari                   OK77                                     15:02       +1:48
 14.   732   Pitkänen  Konsta                Tampereen Pyrintö                        15:04       +1:50
 15.   731   Pätäri  Valtteri                Kouvolan Suunnistajat                    15:10       +1:56
 16.   724   Toivanen  Elmeri                Delta                                    15:21       +2:07
 17.   733   Kommio  Niko                    Hämeenlinnan Suunnistajat                15:25       +2:11
 18.   707   Lahtinen  Vesa                  Delta                                    15:26       +2:12
 19.   727   Stubb  Hannes                   IK Falken                                15:49       +2:35
 20.   730   Oikkonen  Santeri               Ounasvaaran Hiihtoseura                  15:54       +2:40
 21.   704   Hansén  Linus                   OK Botnia                                16:00       +2:46
 22.   714   Hakuli  Tommi                   Keravan Urheilijat                       16:03       +2:49
 23.   729   Westerlund  Linus               OK Raseborg                              16:11       +2:57
 24.   722   Tiljander  Ville                Hyvinkään Rasti                          16:15       +3:01
 25.   718   Nokka  Atte                     Rasti 88                                 16:17       +3:03
 26.   706   Laaksonen  Arttu                Angelniemen Ankkuri                      16:19       +3:05
 27.   723   Pätäri  Viljami                 Kouvolan Suunnistajat                    16:22       +3:08
 28.   710   Lehtoranta  Teemu               Tuusulan Voima-Veikot                    16:23       +3:09
 29.   719   Tuominen  Juho                  Kankaanpään Suunnistajat                 16:27       +3:13
 30.   709   Kaitola  Iiro                   Rastiketut                               16:32       +3:18
 31.   701   Takanen  Samu                   Vehkalahden Veikot                       16:49       +3:35
 32.   702   Huhtanen  Kiri                  Tampereen Pyrintö                        16:53       +3:39
 33.   734   Holmback  Hannes                IF Femman                                17:18       +4:04
 34.   703   Hakola  Matti                   Kangasala SK                             17:31       +4:17
 35.   715   Kaitola  Lauri                  Rastiketut                               18:59       +5:45
 36.   705   Mesiäinen  Jaakko               Navi                                     20:36       +7:22
 37.   708   Väyrynen  Antti                 Kymin Suunnistajat                       23:28      +10:14
       717   Kemppi  Mikko                   Kangasala SK                              Hyl.
       740   Sevelius  Emil                  OK Orient                                 Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D21 : 2,9 km

 (Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   133   Teini  Marika                   SK Pohjantähti                           13:25
  1.   135   Uotila Ulrika                   Koovee                                   13:25
  3.   136   Rantanen  Merja                 Jämsän Retki-Veikot                      13:26          +1
  4.   134   Niemi  Venla                    Tampereen Pyrintö                        13:29          +4
  5.   137   Sundberg  Karoliina             Lynx                                     13:45         +20
  6.   130   Wennman  Heini                  SK Pohjantähti                           13:50         +25
  7.   139   Haajanen  Sofia                 SK Pohjantähti                           13:51         +26
  8.   138   Kaskinen  Mira                  Rastikarhut                              13:52         +27
  9.   126   Virta  Elli                     Rastikarhut                              13:54         +29
 10.   129   Dambe  Inga                     Paimion Rasti                            14:05         +40
 11.   127   Kuuselo  Riina                  Tampereen Pyrintö                        14:06         +41
 12.   124   Sianoja  Maija                  MS Parma                                 14:12         +47
 13.   120   Väänänen  Mari                  Kalevan Rasti                            14:17         +52
 14.   108   Saarimäki  Heini                Angelniemen Ankkuri                      14:18         +53
 14.   131   Raitanen  Hanna                 Rajamäen Rykmentti                       14:18         +53
 16.   140   Kauppi  Minna                   Asikkalan Raikas                         14:19         +54
 17.   122   Gunell  Yvonne                  Pargas IF                                14:27       +1:02
 18.   132   Ojanen  Outi                    Kangasala SK                             14:31       +1:06
 19.   125   Leijola  Laura                  Delta                                    14:33       +1:08
 20.   121   Lauronen  Sirkka-Liisa          Asikkalan Raikas                         14:43       +1:18
 21.   117   Nikkari  Saara                  Rajamäen Rykmentti                       14:44       +1:19
 22.   123   Paulin  Jenny                   Delta                                    14:49       +1:24
 23.   128   Leskinen  Anne-Mari             Lynx                                     14:55       +1:30
 24.   104   Linnaila  Charlotta             OK Orient                                15:10       +1:45
 25.   119   Joona  Krista                   Pellon Ponsi                             15:11       +1:46
 26.   112   Andelin  Sanna                  Lahden Taimi                             15:19       +1:54
 27.   106   Bäck  Sabina                    IF Femman                                15:27       +2:02
 28.   110   Nurmela  Sari                   Vehkalahden Veikot                       15:29       +2:04
 29.   105   Hartvik  Heli                   Paimion Rasti                            15:35       +2:10
 30.   109   Nurmela  Maiju                  Raja-Karjalan Suunnistajat               15:38       +2:13
 31.   115   Heikkonen  Anni                 Rastikarhut                              15:41       +2:16
 32.   102   Autio  Päivi                    Hiisirasti                               15:49       +2:24
 33.   101   Tervo  Susanna                  MS Parma                                 15:50       +2:25
 34.   113   Lönnberg  Frida                 Pargas IF                                15:53       +2:28
 35.   116   Boström  Matleena               Rajamäen Rykmentti                       15:55       +2:30
 36.   118   Vanhalakka  Katja               Kouvolan Suunnistajat                    15:58       +2:33
 37.   111   Kemppainen  Elisa               Vehkalahden Veikot                       16:05       +2:40
 38.   103   Kalliokoski  Hanna-Mari         Halsuan Toivo                            16:26       +3:01
 39.   107   Kangasaho  Essi                 Delta                                    16:45       +3:20
       114   Lylynperä  Kaisa                Turun Suunnistajat                        Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D20 : 2,9 km

 (Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)

  1.   286   Närhi  Anna                     Delta                                    13:05
  2.   281   Savolainen  Iida                Kangasala SK                             13:40         +35
  3.   284   Rahko  Saana-Maria              SK Pohjantähti                           13:43         +38
  4.   280   Haikonen  Henna-Riikka          Anttolan Urheilijat                      13:53         +48
  5.   282   Silvennoinen  Emma              Paimion Rasti                            13:56         +51
  5.   283   Björkstrand  Julia              IF Femman                                13:56         +51
  7.   279   Liukkonen  Sonja                Delta                                    14:05       +1:00
  8.   271   Kuusela  Tuija                  Rastikarhut                              14:14       +1:09
  9.   262   Hulkkonen  Johanna              Pihkaniskat                              14:22       +1:17
  9.   276   Mähönen  Emmi                   Tampereen Pyrintö                        14:22       +1:17
 11.   274   Korhonen  Miitu                 Kuopion Suunnistajat                     14:34       +1:29
 12.   273   Harju  Suvi                     Tampereen Pyrintö                        14:53       +1:48
 13.   277   Westerlund  Ina                 OK77                                     15:06       +2:01
 14.   272   Pajunen  Jenna                  Navi                                     15:14       +2:09
 15.   267   Suutari  Säde                   Kouvolan Suunnistajat                    15:19       +2:14
 16.   278   Rantanen  Reeta                 MS Parma                                 15:28       +2:23
 17.   268   Hirvonen  Eveliina              Paimion Rasti                            15:34       +2:29
 18.   266   Minkkinen  Sanna                Rajamäen Rykmentti                       15:48       +2:43
 19.   260   Jurvakainen  Vuokko             Suunta Jyväskylä                         15:51       +2:46
 20.   269   Laitinen  Anna                  Rasti-Lukko                              15:53       +2:48
 21.   264   Valkonen  Outi                  Kangasniemen Kalske                      16:27       +3:22
 22.   270   Lampinen  Kristiina             Helsingin Suunnistajat                   16:30       +3:25
 23.   253   Ylikylä  Suvi                   Rastikarhut                              16:38       +3:33
 24.   258   Ilmoni  Rafaela                 OK77                                     16:40       +3:35
 25.   263   Ylikylä  Sanna                  Rastikarhut                              16:45       +3:40
 26.   254   Jakobsson  Laura                Espoon Suunta                            17:25       +4:20
 27.   259   Saarenpää  Iiris                Kangasala SK                             17:35       +4:30
 28.   255   Hanhijärvi  Annukka             Espoon Akilles                           17:36       +4:31
 29.   261   Latva-Kiskola  Piia             Rasti-Kurikka                            17:39       +4:34
 30.   256   Jokinen  Emmi                   Hämeenlinnan Suunnistajat                17:42       +4:37
 31.   257   Grahn  Elina                    Närpes OK                                18:16       +5:11
       275   Hakala  Eeva-Liisa              Kortesjärven Järvi-Veikot                 Hyl.
       265   Raitanen  Alisa                 Tuusulan Voima-Veikot                     Hyl.
       285   Viberg  Tuulia                  MS Parma                                  Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D18 : 2,7 km

 (Lähti: 34, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   385   Gustafsson  Jannina             Tuusulan Voima-Veikot                    12:53
  2.   382   Karvonen  Sara                  Lynx                                     13:31         +38
  3.   383   Valkonen  Oona                  Kangasniemen Kalske                      13:48         +55
  4.   373   Mäkinen  Elisa                  Mäntsälän Urheilijat                     14:06       +1:13
  5.   384   Kymäläinen  Sanni               Tampereen Pyrintö                        14:09       +1:16
  6.   379   Suominen  Marika                Rajamäen Rykmentti                       14:15       +1:22
  7.   381   von Frenckell  Johanna          OK Raseborg                              14:16       +1:23
  8.   374   Saarela  Ruska                  Kokkolan Suunnistajat                    14:20       +1:27
  9.   380   Suhonen  Anniina                Kuopion Suunnistajat                     14:31       +1:38
 10.   370   Suutari  Mirka                  Kouvolan Suunnistajat                    14:37       +1:44
 10.   372   Bergman  Marjo                  Ounasvaaran Hiihtoseura                  14:37       +1:44
 12.   367   Mänki  Aino-Maria               Angelniemen Ankkuri                      14:38       +1:45
 13.   375   Haavisto  Emmi                  Turun Suunnistajat                       14:39       +1:46
 14.   366   Hanhijärvi  Marjukka            Espoon Akilles                           14:47       +1:54
 15.   376   Mänttäri  Emilia                Kuopion Suunnistajat                     15:05       +2:12
 16.   378   Hyvärinen  Emilia               Rastivarsat                              15:11       +2:18
 17.   368   Nylund  Elin                    IF Femman                                15:27       +2:34
 18.   377   Forsman  Aada                   Vaasan Suunnistajat                      15:28       +2:35
 19.   369   Pekkalin  Roosa                 Kouvolan Suunnistajat                    15:34       +2:41
 20.   365   Vuopio  Aino                    Pellon Ponsi                             15:35       +2:42
 21.   356   Laakkio  Emma                   Angelniemen Ankkuri                      15:46       +2:53
 22.   371   Minkkinen  Sirkku               Rajamäen Rykmentti                       15:53       +3:00
 23.   363   Turunen  Maaret                 Rajamäen Rykmentti                       15:54       +3:01
 24.   358   Toivanen  Pinja                 Rasti-Nokia                              16:24       +3:31
 25.   364   Toivonen  Alma                  Kangasala SK                             16:43       +3:50
 26.   361   Räisänen  Mira                  Saloisten Reipas                         16:48       +3:55
 27.   355   Laakkonen  Laura                Tampereen Pyrintö                        16:50       +3:57
 28.   353   Närhi  Minna                    Jämsän Retki-Veikot                      16:54       +4:01
 29.   360   Kerkkonen  Anna                 Jämsän Retki-Veikot                      17:00       +4:07
 30.   359   Heinjoki  Katja                 Helsingin Suunnistajat                   17:12       +4:19
 31.   354   Turpiainen  Milla               Hyvinkään Rasti                          17:13       +4:20
 32.   357   Nummela  Iida                   Mäntsälän Urheilijat                     17:37       +4:44
 33.   352   Toivanen  Minttu                Rasti-Nokia                              18:33       +5:40
 34.   362   Jalanto  Essi                   Kangasala SK                             18:47       +5:54

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D17 : 2,7 km

 (Lähti: 30, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   484   Reiman  Anni                    Angelniemen Ankkuri                      13:26
  2.   488   Hulkkonen  Niina                Pihkaniskat                              13:40         +14
  3.   485   Heikkilä  Venla                 Mäntsälän Urheilijat                     13:45         +19
  4.   478   Valkonen  Viivi                 Kangasniemen Kalske                      13:58         +32
  5.   475   Haapakoski  Tiina               Rastikarhut                              14:11         +45
  6.   487   Alatalo  Eliisa                 Tampereen Pyrintö                        14:32       +1:06
  7.   486   Neuvonen  Laura                 Turun Suunnistajat                       14:39       +1:13
  8.   471   Lehto  Jenna                    Lapuan Virkiä                            14:41       +1:15
  9.   482   Isolähteenmäki  Pia             Rastikarhut                              14:48       +1:22
 10.   476   Emaldynova  Lilia               Angelniemen Ankkuri                      14:52       +1:26
 11.   477   Hakala  Helena                  Kortesjärven Järvi-Veikot                14:55       +1:29
 12.   468   Väyrynen  Aino                  Kymin Suunnistajat                       14:58       +1:32
 12.   470   Österman  Lilja                 Turun Suunnistajat                       14:58       +1:32
 14.   480   Heittola  Suvi                  Rasti-Kurikka                            15:11       +1:45
 15.   473   Sandroos  Lotta                 Rastikarhut                              15:16       +1:50
 16.   479   Moser  Tanja                    Tampereen Pyrintö                        15:17       +1:51
 17.   474   Kunelius  Tiia                  Kouvolan Suunnistajat                    15:18       +1:52
 18.   467   Rautasalo  Essi                 Kalevan Rasti                            15:21       +1:55
 19.   464   Hakala  Essi                    MS Parma                                 15:46       +2:20
 20.   481   Hämäläinen  Roosa               Kokkolan Suunnistajat                    15:50       +2:24
 21.   466   Sandelin  Caroline              Närpes OK                                16:08       +2:42
 22.   465   Jylhä  Henna                    Kokkolan Suunnistajat                    16:22       +2:56
 23.   469   Ylikoski  Taru                  Kortesjärven Järvi-Veikot                16:34       +3:08
 24.   459   Huttunen  Petra                 Koovee                                   17:08       +3:42
 25.   472   Oikarinen  Suvi                 Ounasvaaran Hiihtoseura                  17:11       +3:45
 26.   463   Ray  Jenny                      OK77                                     17:36       +4:10
 27.   461   Boxström  Agneta                IF Sibbo-Vargarna                        18:29       +5:03
 28.   462   Kontoniemi  Maria               Tampereen Pyrintö                        18:48       +5:22
 29.   460   Tihilä  Hanni                   Tuusulan Voima-Veikot                    19:31       +6:05
       483   Rantanen  Emilia                MS Parma                                  Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D16 : 2,6 km

 (Lähti: 37, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   588   Kirvesmies  Lotta               Lahden Suunnistajat-37                   12:54
  2.   587   Haataja  Anna                   Ounasvaaran Hiihtoseura                  12:58          +4
  3.   586   Manderbacka  Hanne              Vaasan Suunnistajat                      13:23         +29
  4.   585   Jokela  Emmi                    Suunta-Sepot                             13:50         +56
  5.   577   Viilo  Johanna                  Tampereen Pyrintö                        13:52         +58
  6.   584   Sassi-Päkkilä  Liisa            SK Pohjantähti                           14:06       +1:12
  7.   553   Kaitola  Iina                   Rastiketut                               14:11       +1:17
  8.   580   Hasu  Outi                      OK Orient                                14:14       +1:20
  9.   561   Räisänen  Noora                 Saloisten Reipas                         14:34       +1:40
 10.   574   Lövdal  Elin                    IF Femman                                14:42       +1:48
 11.   563   Hyyrynen  Noora                 Kouvolan Suunnistajat                    14:49       +1:55
 12.   571   Julkunen  Sonja                 Tampereen Pyrintö                        14:51       +1:57
 12.   578   Korhonen  Julia                 Raja-Karjalan Suunnistajat               14:51       +1:57
 14.   581   Anttila  Tiina                  Suomusjärven Sisu                        14:57       +2:03
 15.   575   Rinta-Jouppi  Mei               Tampereen Pyrintö                        15:06       +2:12
 16.   572   Rehn  Nelli                     Lynx                                     15:07       +2:13
 16.   582   Aho  Petra                      Navi                                     15:07       +2:13
 18.   573   Tarvainen  Heini                Navi                                     15:14       +2:20
 19.   557   Saarijärvi  Salla               Tampereen Pyrintö                        15:22       +2:28
 20.   566   Frenckell  von Teodora          Sweden                                   15:30       +2:36
 21.   564   Juvakka  Vilma                  SK Vuoksi                                15:39       +2:45
 22.   579   Schoultz  von Katja             OK77                                     15:41       +2:47
 23.   551   Pöyhönen  Saina                 Hiisirasti                               15:50       +2:56
 24.   583   Kippilä  My                     OK Orient                                16:01       +3:07
 25.   562   Kamppuri  Elli-Noora            Tampereen Pyrintö                        16:06       +3:12
 26.   570   Jussila  Jutta                  Tampereen Pyrintö                        16:09       +3:15
 27.   569   Väisänen  Essi                  SK Vuoksi                                16:11       +3:17
 28.   560   Santamäki  Emmi                 Kangasala SK                             16:12       +3:18
 29.   565   Kivistö  Tuulia                 IF Sibbo-Vargarna                        16:24       +3:30
 30.   567   Reunanen  Anna-Reetta           Tampereen Pyrintö                        16:25       +3:31
 31.   568   Ruuhiala  Sanni                 Hiisirasti                               17:15       +4:21
 32.   556   Isokallio  Marjaana                                                      17:21       +4:27
 33.   558   Järvinen  Jonna                 Kangasala SK                             18:32       +5:38
 34.   559   Immonen  Elina                  Rastivarsat                              19:13       +6:19
 35.   554   Vehkalahti  Juulia              Ikaalisten Nouseva-Voima                 22:00       +9:06
 36.   552   Rinne  Sara                     Kuortaneen Kunto                         22:25       +9:31
       576   Sievi-Korte  Sarianna           Hiisirasti                                Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D15 : 2,5 km

 (Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

  1.   690   Enlund  Alexandra               IF Femman                                12:08
  2.   689   Koskinen  Noora                 Hiisirasti                               12:31         +23
  3.   685   Valtonen  Anni                  MS Parma                                 12:51         +43
  4.   688   Myrskog  Ellen                  IK Kronan                                13:20       +1:12
  5.   683   Haltia  Riikka                  Rajamäen Rykmentti                       13:32       +1:24
  6.   684   Puikkonen  Janika               Suunta Jyväskylä                         13:53       +1:45
  7.   654   Kivilaakso  Anni                Lynx                                     14:01       +1:53
  8.   666   Hyvärinen  Roosa                Rastivarsat                              14:05       +1:57
  9.   687   Kinnala  Venla                  Turun Suunnistajat                       14:13       +2:05
 10.   677   Taubert  Iiris                  Koovee                                   14:18       +2:10
 11.   673   Mellberg  Sonja                 Vaasan Suunnistajat                      14:22       +2:14
 12.   665   Kuronen  Anna                   Helsingin Suunnistajat                   14:25       +2:17
 13.   675   Fingerroos  Camilla             Paimion Rasti                            14:26       +2:18
 14.   679   Metsola  Roosa                  Kymin Suunnistajat                       14:27       +2:19
 15.   671   Jalava  Enni                    Vakka-Rasti                              14:28       +2:20
 16.   680   Donner  Isabel                  OK77                                     14:35       +2:27
 17.   674   Lahtinen  Krista                Helsingin Suunnistajat                   14:36       +2:28
 17.   682   Ståhlberg  Emilia               Espoon Suunta                            14:36       +2:28
 19.   678   Pöllänen  Elsi                  Helsingin Suunnistajat                   14:44       +2:36
 20.   670   Malinen  Anni                   Tuusulan Voima-Veikot                    14:59       +2:51
 21.   672   Oksanen  Maiju                  Ikaalisten Nouseva-Voima                 15:06       +2:58
 22.   657   Virtanen  Anna                  Hämeenlinnan Suunnistajat                15:19       +3:11
 22.   668   Pohjonen  Anri                  Ikaalisten Nouseva-Voima                 15:19       +3:11
 24.   686   Rahkola  Ella-Noora             Ounasvaaran Hiihtoseura                  15:20       +3:12
 25.   651   Nurmi  Eveliina                 Rastiketut                               15:30       +3:22
 26.   667   Jerkku  Laura                   Turun Suunnistajat                       15:33       +3:25
 27.   664   Martikainen  Karoliina          IF Sibbo-Vargarna                        15:38       +3:30
 27.   681   Yliluikki  Henna                Suomusjärven Sisu                        15:38       +3:30
 29.   676   Näsi  Aurora                    SK Pohjantähti                           15:41       +3:33
 30.   661   Nygård  Marikki                 Kuopion Suunnistajat                     15:45       +3:37
 31.   658   Laurikkala  Nella               Koovee                                   15:52       +3:44
 32.   662   Antikainen  Inna                Turun Suunnistajat                       16:11       +4:03
 33.   655   Hirvonen  Kia-Lotta             Rastivarsat                              16:21       +4:13
 34.   659   Siren  Saara                    Rasti-Nokia                              16:41       +4:33
 35.   653   Åman  Mathilda                  OK Botnia                                16:46       +4:38
 36.   663   Aaltonen  Katariina             Helsingin Suunnistajat                   17:22       +5:14
 37.   656   Ekström  Hanne-Line             MS Parma                                 17:27       +5:19
 38.   669   Näsi  Juliaana                  SK Pohjantähti                           18:38       +6:30
       660   Holmberg  Laura                 Rastikarhut                               Hyl.
       652   Kaartinen  Selja                Angelniemen Ankkuri                       Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D14 : 2,5 km

 (Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   788   Nummela  Liinu                  Mäntsälän Urheilijat                     12:43
  2.   782   Haanpää  Anni                   Tampereen Pyrintö                        12:53         +10
  3.   776   Nymalm  Amy                     Pargas IF                                13:23         +40
  4.   781   Klemettinen  Veera              Suunta Jyväskylä                         13:26         +43
  4.   789   Roininen  Essi                  Helsingin Suunnistajat                   13:26         +43
  6.   790   Cederberg  Ida-Marie            Pargas IF                                13:27         +44
  7.   778   Norrbacka  Sanni                Hyvinkään Rasti                          13:42         +59
  8.   780   Pajula  Annika                  Kangasala SK                             13:46       +1:03
  8.   784   Ahola  Eveliina                 Navi                                     13:46       +1:03
 10.   765   Kontkanen  Ronja                Kangasala SK                             13:49       +1:06
 10.   783   Plit  Heidi                     Lynx                                     13:49       +1:06
 12.   774   Juva  Jonna                     Angelniemen Ankkuri                      13:56       +1:13
 13.   769   Immonen  Ella                   Rastivarsat                              13:57       +1:14
 14.   786   Haapasaari  Ilona               Turun Suunnistajat                       14:04       +1:21
 15.   785   Annala  Vilma                   Kangasala SK                             14:08       +1:25
 16.   775   Mahlamäki  Ella                 Espoon Suunta                            14:12       +1:29
 17.   772   Kyrö  Anni                      Rastivarsat                              14:18       +1:35
 18.   787   Hasu  Iina                      OK Orient                                14:22       +1:39
 19.   770   Nurminen  Jutta                 Valkeakosken Haka                        14:30       +1:47
 20.   760   Mäkinen  Riikka                 Mäntsälän Urheilijat                     14:41       +1:58
 21.   764   Kirvesmies  Annika              Kuopion Suunnistajat                     14:44       +2:01
 22.   779   Lahdelma  Saana                 Navi                                     14:49       +2:06
 23.   761   Saalo  Hanna-Mari               Mäntsälän Urheilijat                     15:03       +2:20
 24.   771   Pitkänen  Salla                 Tampereen Pyrintö                        15:19       +2:36
 25.   768   Räsänen  Johanna                Kuopion Suunnistajat                     15:24       +2:41
 26.   763   Rintanen  Heini                 Kangasala SK                             15:37       +2:54
 26.   766   Hakomäki  Emmi                  Tampereen Pyrintö                        15:37       +2:54
 28.   777   Rontu  Nella                    Angelniemen Ankkuri                      15:44       +3:01
 29.   762   Rautakorpi  Miina               Kangasala SK                             15:48       +3:05
 30.   759   Lähteenmäki  Iida               Kankaanpään Suunnistajat                 16:17       +3:34
 31.   757   Friman  Ronja                   Hyvinkään Rasti                          16:32       +3:49
 32.   773   Isokallio  Kiia                 Rasti-Nokia                              16:45       +4:02
 33.   754   Ollikainen  Janni               Navi                                     16:47       +4:04
 34.   767   Kangasniemi  Heidi              Ikaalisten Nouseva-Voima                 17:05       +4:22
 35.   755   Reiman  Aino                    Angelniemen Ankkuri                      17:15       +4:32
 36.   751   Nissinen  Elina                 Navi                                     18:08       +5:25
 37.   752   Halonen  Anniina                Valkeakosken Haka                        18:34       +5:51
 38.   753   Vahvelainen  Hilla              Tampereen Pyrintö                        18:52       +6:09
 39.   756   Suominen  Sohvi                 Delta                                    18:56       +6:13
       758   Ridanpää  Iina                  Espoon Suunta                             Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H21B1 : 3,3 km

 (Lähti: 33, Keskeytti: 0, Hylätty: 4)

  1.  1246   Mansner  Victor                 IF Sibbo-Vargarna                        13:29
  2.  1053   Vähänen  Elmeri                 Tampereen Pyrintö                        13:37          +8
  3.  1147   Stenlund  Daniel                Paimion Rasti                            13:46         +17
  4.  1111   Tammemäe  Lauri                 Helsingin Suunnistajat                   13:50         +21
  4.  1143   Leskinen  Aleksi                Lynx                                     13:50         +21
  6.  1130   Hartvik  Toni                   IF Sibbo-Vargarna                        13:52         +23
  7.  1044   Hernelahti  Miika               Kalevan Rasti                            14:03         +34
  8.  1245   Liuha  Jarkko                   Vehkalahden Veikot                       14:07         +38
  8.  1036   Joensuu  Ari-Pekka              Lapuan Virkiä                            14:07         +38
  8.  1136   Teittinen  Panu                 Kangasala SK                             14:07         +38
 11.  1150   Summanen  Aapo                  Vaajakosken Terä                         14:08         +39
 12.  1236   Mähönen  Timo                   Kalevan Rasti                            14:09         +40
 12.  1144   Mertanen  Simo                  Lappeen Riento                           14:09         +40
 12.  1247   Liukkonen  Matti                Rajamäen Rykmentti                       14:09         +40
 12.  1042   Metsälä  Tuomas                 Lynx                                     14:09         +40
 16.  1043   Nissinen  Jani                  Hiisirasti                               14:11         +42
 17.  1243   Huikko  Petteri                 Vaajakosken Terä                         14:15         +46
 17.  1228   Vainio  Eero-Matti              MS Parma                                 14:15         +46
 19.  1235   Rajaniemi  Juho                 Turun Suunnistajat                       14:17         +48
 20.  1017   Hakala  Antti                   Lapuan Virkiä                            14:19         +50
 21.  1045   Mänkärlä  Janne                 Lynx                                     14:20         +51
 22.  1217   Ernamo  Jussi                   Helsingin Suunnistajat                   14:27         +58
 22.  1225   Blomster  Daniel                IF Sibbo-Vargarna                        14:27         +58
 24.  1019   Summanen  Eetu                  Rajamäen Rykmentti                       14:44       +1:15
 25.  1037   Heikkilä  Tero                  Paimion Rasti                            14:53       +1:24
 26.  1237   Iivari  Antti                   Rasti-Kurikka                            15:00       +1:31
 27.  1131   Niemi  Pyry                     Rajamäen Rykmentti                       15:06       +1:37
 28.  1029   Seppänen  Jukka-Pekka           Hiisirasti                               15:48       +2:19
 29.  1120   Pohjola  Lauri                  Suunta Jyväskylä                         16:29       +3:00
      1101   Hytönen  Juho-Veikko            Ikaalisten Nouseva-Voima                  Hyl.
      1201   Koistinen  Olli-Pekka           Delta                                     Hyl.
      1242   Liukkonen  Kalle                Delta                                     Hyl.
      1140   Taanila  Henri                  Ikaalisten Nouseva-Voima                  Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H21B2 : 3,3 km

 (Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 4)

  1.  1102   Mitt  Raido                     Helsingin Suunnistajat                   13:44
  2.  1241   Ahonen  Jere                    Kangasala SK                             13:55         +11
  3.  1231   Kinni  Juho                     Tampereen Pyrintö                        14:11         +27
  4.  1149   Noponen  Petri                  Delta                                    14:17         +33
  5.  1030   Repo  Ville                     Vehkalahden Veikot                       14:22         +38
  6.  1219   Juura  Elmeri                   Kankaanpään Suunnistajat                 14:38         +54
  7.  1137   Laine  Tuomo                    Delta                                    14:40         +56
  8.  1031   Suonpää  Olli                   MS Parma                                 14:41         +57
  9.  1233   Kalve  Henri                    Paimion Rasti                            14:42         +58
 10.  1134   Mähönen  Jouni                  Tampereen Pyrintö                        14:45       +1:01
 11.  1125   Sorsa  Lauri                    Kangasala SK                             14:46       +1:02
 11.  1226   Sabel  Ville                    Hiisirasti                               14:46       +1:02
 13.  1218   Kujanpää  Juuso                 Lynx                                     14:48       +1:04
 13.  1240   Virta  Jani                     IF Sibbo-Vargarna                        14:48       +1:04
 15.  1126   Rantala  Kalle                  Kalevan Rasti                            14:49       +1:05
 16.  1033   Tölli  Marko                    Suunta Jyväskylä                         14:56       +1:12
 17.  1121   Myllymäki  Tero                 Vetelin Urheilijat                       15:05       +1:21
 18.  1119   Manninen  Heikki                Anttolan Urheilijat                      15:07       +1:23
 19.  1238   Sipilä  Mikko                   Kangasala SK                             15:12       +1:28
 19.  1026   Suhonen  Antto-Iiro             Kuopion Suunnistajat                     15:12       +1:28
 21.  1020   Ekonoja  Antti                  Pellon Ponsi                             15:27       +1:43
 22.  1022   Heiskanen  Oskari               Kangasala SK                             15:28       +1:44
 22.  1127   Mieskoski  Kimmo                Rasti-Lukko                              15:28       +1:44
 24.  1032   Mikkola  Timo                   Hiisirasti                               15:30       +1:46
 25.  1025   Hongell  Timo                   Kokkolan Suunnistajat                    15:32       +1:48
 26.  1009   Mikander  Christopher           OK Orient                                15:50       +2:06
 27.  1227   Lapila  Pekka                   MS Parma                                 15:58       +2:14
 28.  1028   Ojapalo  Joona                  Rajamäen Rykmentti                       16:19       +2:35
      1124   Häkkinen  Janne                 Pellon Ponsi                              Hyl.
      1214   Kronberg  Patrick               IF Femman                                 Hyl.
      1038   Luoma  Ville                    Delta                                     Hyl.
      1223   Paasikoski  Antti               Rajamäen Rykmentti                        Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H21B3 : 3,1 km

 (Lähti: 32, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)

  1.  1229   Alppi  Antti                    Ikaalisten Nouseva-Voima                 13:37
  2.  1123   Brunell  Filip                  IF Brahe                                 13:38          +1
  3.  1114   Jern  Jens                      IF Femman                                13:52         +15
  4.  1221   Simola  Mikko                   SK Pohjantähti                           13:54         +17
  5.  1027   Ylitalo  Aki                    Hauhon Sisu                              13:56         +19
  6.  1010   Truhponen  Mikko                Saarijärven Pullistus                    13:57         +20
  7.  1220   Kivelä  Marko                   Vetelin Urheilijat                       14:00         +23
  8.  1129   Kleemola  Lauri                 Lynx                                     14:01         +24
  9.  1012   Korkeakangas  Antti             Rasti-Jussit                             14:13         +36
 10.  1216   Juutilainen  Ilkka              Lynx                                     14:18         +41
 11.  1018   Keskitalo  Tapio                Kankaanpään Suunnistajat                 14:22         +45
 12.  1205   Sipilä  Jari                    Pellon Ponsi                             14:23         +46
 13.  1115   Kohvakka  Ilkka                 Kouvolan Suunnistajat                    14:28         +51
 14.  1213   Nummi  Ilari                    Angelniemen Ankkuri                      14:30         +53
 15.  1108   Nurminen  Ville-Veikko          Suosmeren Salpa                          14:33         +56
 16.  1106   Nurmiainen  Aaro                Lappeen Riento                           14:48       +1:11
 17.  1116   Kokkila  Ville                  Espoon Suunta                            14:53       +1:16
 18.  1113   Ylis-Junttila  Vesa             Hämeenlinnan Suunnistajat                14:56       +1:19
 19.  1001   Kaunisto  Antti                 Tampereen Pyrintö                        14:57       +1:20
 20.  1215   Sankari  Matias                 Itä-Hämeen Rasti                         15:00       +1:23
 21.  1211   Kuutti  Veli-Pekka              Perttelin Peikot                         15:01       +1:24
 21.  1117   Nuuttila  Lauri                 Rasti-Kurikka                            15:01       +1:24
 23.  1209   Juutilainen  Pauli              Keravan Urheilijat                       15:03       +1:26
 24.  1008   Hakkarainen  Tuomas             MS Parma                                 15:08       +1:31
 25.  1222   Kapiainen  Tomi                 Raja-Karjalan Suunnistajat               15:56       +2:19
 26.  1208   Mikkola  Jyrki                  Kankaanpään Suunnistajat                 16:11       +2:34
 27.  1016   Nurminen  Petri                 Turun Metsänkävijät                      16:18       +2:41
 28.  1006   Sjöholm  Andreas                OK Raseborg                              16:21       +2:44
 28.  1005   Raitoharju  Matti               Rasti-Lukko                              16:21       +2:44
 30.  1004   Myllymäki  Jyri                 Vetelin Urheilijat                       17:24       +3:47
      1011   Ketonen  Kleo                   OK Orient                                Kesk.
      1109   Manninen  Kalle                 Anttolan Urheilijat                       Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H21B4 : 3,1 km

 (Lähti: 19, Keskeytti: 1, Hylätty: 3)

  1.  1040   Morrison  Ross                  Rajamäen Rykmentti                       12:27
  2.  1138   Hyyryläinen  Juha               Anttolan Urheilijat                      12:44         +17
  3.  1141   Penttinen Topi                  OK Orient                                12:50         +23
  3.  1153   Kivelä  Matti                   Delta                                    12:50         +23
  5.  1039   Heinonen  Samuel                Vaajakosken Terä                         12:59         +32
  6.  1230   Saarinen  Jarkko                Delta                                    13:41       +1:14
  7.  1024   Kauppi  Mikael                  Rasti-Lukko                              13:56       +1:29
  8.  1118   Ahola  Mika                     Navi                                     13:58       +1:31
  9.  1244   Sorsa  Perttu                   Delta                                    14:10       +1:43
 10.  1105   Kauppi  Ville                   Lahden Suunnistajat-37                   15:00       +2:33
 11.  1014   Lehtimäki  Pasi                 Reilut Miehet Havumetsien                15:20       +2:53
 11.  1210   Ruokolainen  Mikko              OK77                                     15:20       +2:53
 13.  1007   Lassila  Jussi                  Pitäjänmäen Tarmo                        16:31       +4:04
 14.  1003   Mattila  Mikael                 Virtain-Ruoveden Suunnistajat            17:16       +4:49
 15.  1104   Lindahl  Anders                 Akilles OK                               17:44       +5:17
      1112   Saikko  Ville                   Lappeen Riento                           Kesk.
      1234   Aaltonen  Vesa                  IF Brahe                                  Hyl.
      1103   Karetjoki  Jouni                Hyvinkään Rasti                           Hyl.
      1203   Lehtola  Hannu                  Kankaantaan Kisa                          Hyl.

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H20B : 3,1 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1539   Koskinen  Roope                 Hiisirasti                               13:37
  2.  1527   Kankkunen  Matias               OK77                                     15:59       +2:22
  3.  1509   Parkkinen  Jussi                SK Pohjantähti                           16:34       +2:57
  4.  1506   Saarinen  Karo                  Kangasala SK                             17:34       +3:57

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H18B : 3,1 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1734   Kannus  Kristian                Kangasala SK                             12:42
  2.  1720   Kronberg  Christian             IF Femman                                16:42       +4:00

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H17B : 2,7 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1806   Häkkinen  Kalle                 Suunta Jyväskylä                         15:31
  2.  1807   Halonen  Valtteri               Valkeakosken Haka                        16:58       +1:27
  3.  1808   Kemppi  Antti                   Kangasala SK                             17:24       +1:53

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H16B : 2,7 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1926   Vuopio  Heikki                  Pellon Ponsi                             14:01

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H15B : 2,7 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  2013   Sulkula  Paulus                 Suunta Jyväskylä                         14:05
  2.  2015   Ketola  Akseli                  Koovee                                   14:12          +7
  3.  2012   Pitkänen  Jonne                 Tampereen Pyrintö                        14:22         +17
  4.  2005   Mattila  Aleksi                 Kyrös-Rasti                              15:37       +1:32
  5.  2035   Arola  Matias                   Paimion Rasti                            15:40       +1:35
  6.  2002   Vehmas  Miika                   Espoon Suunta                            15:52       +1:47
  7.  2007   Louhi  Johannes                 Helsingin Suunnistajat                   16:06       +2:01
  8.  2001   Laine  Valtteri                 Kokkolan Suunnistajat                    16:23       +2:18

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

H14B : 2,5 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  2122   Niskanen  Janne                 Vehkalahden Veikot                       13:43
  2.  2108   Nurminen  Jani                  Valkeakosken Haka                        15:38       +1:55
  3.  2107   Leirimaa  Lauri                 Rastivarsat                              16:35       +2:52
  4.  2106   Venojärvi  Verneri              MS Parma                                 17:44       +4:01
  5.  2103   Jokikokko  Oskari               Pudasjärven Urheilijat                   18:59       +5:16
  6.  2104   Grahn  Eskil                    Närpes OK                                19:33       +5:50

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D21B1 : 2,9 km

 (Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1344   Timperi  Riikka                 Vehkalahden Veikot                       14:28
  2.  1418   Suomalainen  Sari               Leppävaaran Sisu                         14:47         +19
  3.  1434   Vikström  Mia-Riitta            Kokkolan Suunnistajat                    14:52         +24
  4.  1302   Jaako  Jaana                    Länsi-Rajan Rasti                        14:53         +25
  5.  1340   Norrgrann  Saara                Paimion Rasti                            15:01         +33
  6.  1433   Uhotoinen  Anu                  Delta                                    15:20         +52
  7.  1437   Papinsaari  Niina               Kangasala SK                             15:24         +56
  8.  1327   Meriläinen  Eija                Lynx                                     15:25         +57
  8.  1439   Mattila  Milla                  Helsingin Suunnistajat                   15:25         +57
 10.  1347   Nymalm  Sanna                   Pargas IF                                15:26         +58
 11.  1438   Laakso  Niina                   Delta                                    15:27         +59
 12.  1334   Liuha  Riina                    Asikkalan Raikas                         15:30       +1:02
 13.  1429   Pajunen  Laura                  Anttolan Urheilijat                      15:35       +1:07
 14.  1326   Kiiski  Johanna                 Helsingin Suunnistajat                   15:36       +1:08
 15.  1336   Marila  Anna-Sofia              Tampereen Pyrintö                        15:38       +1:10
 16.  1322   Vääränen  Sari                  Kouvolan Suunnistajat                    15:40       +1:12
 17.  1403   Juga  Emma                      Lynx                                     15:46       +1:18
 17.  1413   Sivén  Hanna                    Ähtärin Urheilijat                       15:46       +1:18
 19.  1424   Heittola  Satu                  Rasti-Kurikka                            15:49       +1:21
 20.  1333   Palm  Laura                     Kangasala SK                             15:51       +1:23
 21.  1338   Lamminpää  Hilla                Paimion Rasti                            15:53       +1:25
 22.  1309   Truhponen  Minna                Saarijärven Pullistus                    15:59       +1:31
 23.  1432   Skogvik  Ida-Marie              IK Kronan                                16:05       +1:37
 24.  1323   Honkimaa  Anni                  Espoon Suunta                            16:06       +1:38
 25.  1406   Kohonen  Maiju                  Kankaantaan Kisa                         16:09       +1:41
 26.  1419   Ruhanen  Hanna                  Helsingin Suunnistajat                   16:13       +1:45
 27.  1325   Ekonoja  Linda                  OK Botnia                                16:16       +1:48
 28.  1421   Dambe  Signe                    Paimion Rasti                            16:17       +1:49
 29.  1416   Rinkineva  Laura                Rasti-Jussit                             16:22       +1:54
 30.  1319   Noponen  Heli                   Delta                                    16:24       +1:56
 31.  1331   Kangasaho  Hanna                Lynx                                     16:29       +2:01
 32.  1312   Huhtanen  Sara                  Helsingin Suunnistajat                   16:36       +2:08
 33.  1430   Pensas  Johanna                 Lapuan Virkiä                            16:48       +2:20
 34.  1425   Ruokolainen  Miina              OK77                                     16:49       +2:21
 35.  1328   Dahlman-Tervala  Maarit         Rastivarsat                              16:51       +2:23
 36.  1423   Mettälä  Jenni                  Hiisirasti                               17:08       +2:40
 37.  1415   Reponen  Henna                  Paimion Rasti                            17:40       +3:12
 38.  1310   Juvonen  Matleena               Raja-Karjalan Suunnistajat               18:22       +3:54

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D21B2 : 2,9 km

 (Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  1329   Eskolin  Tatjana                Pargas IF                                15:50
  2.  1431   Ritanotko  Johanna              Turun Metsänkävijät                      16:41         +51
  3.  1408   Karhunen  Anni                  Helsingin Suunnistajat                   17:06       +1:16
  4.  1411   Mikkolainen  Päivi              Valkeakosken Haka                        17:12       +1:22
  5.  1417   Sandell  Eva-Lina               IK Kronan                                17:14       +1:24
  6.  1316   Lindholm Vivian                 OK77                                     17:29       +1:39
  7.  1303   Puusalu  Adele                  Helsingin Suunnistajat                   17:37       +1:47
  8.  1409   Keisanen  Sanna                 Pohjankyrön Rasti                        17:43       +1:53
  9.  1301   Hemminki  Hanna                 Pohjankyrön Rasti                        17:49       +1:59
 10.  1311   Vahvelainen  Saana              Tampereen Pyrintö                        17:55       +2:05
 11.  1308   Keskitalo  Johanna              Lauttakylän Luja                         18:00       +2:10
 12.  1317   Björndahl  Lilian               IK Falken                                18:02       +2:12
 13.  1427   Örn  Outi                       Kärkölän Kisa-Veikot                     18:06       +2:16
 14.  1402   Sabel  Jenni                    Hiisirasti                               18:20       +2:30
 15.  1410   Pulkkinen  Jenni                Rasti-Lukko                              18:30       +2:40
 16.  1318   Heikkinen  Anniina              Vehkalahden Veikot                       18:31       +2:41
 17.  1404   Savolainen  Paula               Siilin Rasti                             18:39       +2:49
 18.  1306   Virekunnas  Laura               Tampereen Pyrintö                        18:57       +3:07
 19.  1304   Salonen  Kirsi                  Asikkalan Raikas                         19:12       +3:22
 19.  1307   Laakso  Sanna                   Hiisirasti                               19:12       +3:22
 21.  1305   Kujala  Terhi                   Pohjankyrön Rasti                        20:03       +4:13
 22.  1407   Andelin  Marjaana               Lahden Taimi                             22:05       +6:15
 23.  1405   Lehtiniemi  Iisa                Savon Suunta                             22:25       +6:35

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D18B : 2,7 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  2322   Lindroth  Mia                   Asikkalan Raikas                         15:41

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D17B : 2,5 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  2419   Lehto  Hanna                    Lapuan Virkiä                            13:29

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D15B : 2,5 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  2610   Laitinen  Alisa                 Navi                                     13:29
  2.  2601   Pihlajamaa  Susanna             Ylivieskan Kuula                         14:59       +1:30
  3.  2608   Heinjoki  Petra                 Jämsän Retki-Veikot                      15:35       +2:06
  4.  2604   Furubacka  Evelina              OK Botnia                                15:59       +2:30
  5.  2613   Ahonen  Noora                   Koovee                                   17:54       +4:25
  6.  2618   Toivanen  Hilla                 Rasti-Nokia                              18:02       +4:33
  7.  2621   Heikkilä  Milja                 Hauhon Sisu                              18:58       +5:29
  8.  2606   Karlsson  Pernilla              Pargas IF                                19:16       +5:47
  9.  2603   Yli-Kaatiala  Iiris             Kuortaneen Kunto                         23:43      +10:14

H21 H20 H18 H17 H16 H15 H14 D21 D20 D18 D17 D16 D15 D14 H21B1 H21B2 H21B3 H21B4 H20B H18B H17B H16B H15B H14B D21B1 D21B2 D18B D17B D15B D14B

D14B : 2,5 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  2723   Nurmi  Venla                    Rastiketut                               14:28
  2.  2721   Suojanen  Susanna               Koovee                                   15:55       +1:27
  3.  2705   Rautasalo  Iina                 Kalevan Rasti                            18:05       +3:37
  4.  2703   Niinimäki  Sofia                Kyrös-Rasti                              18:11       +3:43
  5.  2701   Pihlajamaa  Riikka              Ylivieskan Kuula                         18:19       +3:51
  6.  2715   Rantala  Jenna                  MS Parma                                 18:21       +3:53
  7.  2714   Vehkalahti  Jenny               Ikaalisten Nouseva-Voima                 19:18       +4:50
  8.  2712   Paasikivi  Veera                Kangasala SK                             21:31       +7:03